top of page

Cześć

Nazywam się Kamilla Księżnik i chcę zaprosić Was do mojego kolorowego, pełnego radości świata. Przez moją pasję
i ogromną miłość do sztuki zostałam malarką, ilustratorką oraz projektantką grafiki użytkowej, a przez niepohamowaną ciekawość świata – etnologiem i antropologiem kultury.

 

Malowany Ptak to ja i Janusz Księżnik, mój osobisty mąż.

Nasza pracownia to miejsce pełne opowieści i koloru, w którym powstają malowane na drewnie obrazy, ceramiczne kafle z moimi ilustracjami, pudła, pudełka i wiele, wiele innych przedmiotów.

 

Nasze obrazy oprawiamy w drewniane ramy. Większość z nich to stare okna, drzwi rozpadającej się stodoły czy nikomu niepotrzebne już deski, które przez lata były świadkami tak wielu zdarzeń… My chcemy ocalić je od zapomnienia, więc je przygarniamy, a naszymi rysunkami nadajemy im kolor oraz całkiem nowe znaczenie, tak by mogły przez kolejne lata zdobić Wasze domy i stać się częścią Waszej historii.

 

Malowany Ptak to również przestrzeń do tworzenia projektów grafiki użytkowej. Stworzyliśmy już wiele logotypów, plakatów czy wzorów gadżetów reklamowych i ciągle chcemy projektować więcej. Dzięki grafice nadajemy Waszym pomysłom kształt oraz nietuzinkowy charakter, a jedyną granicą jest tutaj Wasza i nasza wyobraźnia.

 

W pracowni tworzę też pełne historii ilustracje, które mogą Was przenieść do całkiem innego, trochę bajkowego świata. Są one wykorzystywane jako okładki czy rysunki w książkach,
a także indywidualne zaproszenia ślubne, awatary…

 

Głowę wciąż mam pełną pomysłów, więc dajcie znać czego potrzebujecie, a na pewno wspólnie wymyślimy coś niebanalnego.

 

Wiecie już czym zajmujemy się w naszej pracowni, ale zastanawiacie się pewnie, czy da się połączyć antropologię
i sztukę w jedno działanie? Odpowiedź jest prosta – oczywiście, że się da! Owocem takiego połączenia są zajęcia dla dorosłych, które prowadzę w Wiślańskim Centrum Kultury. Pod nazwą "Fajna Sztuka" chowa się mariaż zajęć praktycznych oraz technik artystycznych z teorią antropologii sztuki. Uczestnicy mówią, że to jest naprawdę fajne…

bottom of page